HomeFOOTBALL

Dates 5 to 10, scheduled

The schedule for the next dates of the Binance Tournament 2022, from 5 to 10. Find out here your team's agenda for what's coming up in the compet


The schedule for the next dates of the Binance Tournament 2022, from 5 to 10. Find out here your team’s agenda for what’s coming up in the competition of the professional soccer league the AFA.

date 5

Friday June 24

19.00 Rosario Central – Gymnastics

19.00 Banfield – Central Barracks

21.30 Boca – Union

Saturday June 25

15.30 Defense and Justice – Vélez

15.30 Workshops – Central Córdoba

18.00 Students – Newell’s

18.00 Columbus – Hurricane

20.30 River – Lanus

Sunday June 26

13.00 San Lorenzo – Tigre

15.30 Platense – Sarmiento

18.00 Racing – Aldosivi

20.30 Argentines – Arsenal

Monday June 27

15.30 Board of Trustees – Independent

20.00 Atletico Tucuman – Godoy Cruz

date 6

Friday July 1

19.00 Central Córdoba – Argentines

21.30 Boca – Banfield

Saturday July 2

15.30 Tiger – Workshops

18.00 Godoy Cruz – Colon

18.00 Velez – Atletico Tucuman

20.30 Gymnastics – Defense and Justice

Sunday July 3

13.00 Union – Lanus

15.30 Central Barracks – San Lorenzo

18.00 Sarmiento – Racing

20.30 Hurricane – River

Monday July 4

17.00 Arsenal – Students

19.00 Aldosivi – Rosario Central

19.00 Newell’s – Board of Trustees

21.30 Independent – ​​Platense

date 7

Friday July 8

20.00 Rosario Central – Sarmiento

Saturday July 9

13.00 Board of Trustees – Arsenal

15.30 San Lorenzo-Boca

18.00 Banfield – Union

20.30 Platense – Newell’s

20.30 Workshops – Barracks

Sunday July 10

13.00 Students – Central Córdoba

15.30 Racing – Independent

18.00 Atletico Tucumán – Gymnastics

18.00 Lanús – Hurricane

20.30 River – Godoy Cruz

Monday July 11

19.00 Defense and Justice – Aldosivi

19.00 Colon – Velez

21.30 Argentines – Tiger

date 8

Friday July 15

7:00 p.m. Central Córdoba – Board of Trustees

19.00 Sarmiento – Defense and Justice

21.30 Arsenal – Platense

9:30 p.m. Aldosivi vs. Atletico Tucuman

Saturday July 16

13.00 Central Barracks – Argentines

15.30 Gymnastics – Colon

15.30 Independent – ​​Rosario Central

18.00 Newell’s – Racing

20.30 Boca – Workshops

Sunday July 17

13.00 Union – Hurricane

13.00 Godoy Cruz – Lanus

15.30 Banfield – San Lorenzo

18.00 Tiger – Students

20.30 Velez- River

date 9

Tuesday, July 19

16.30 Columbus – Aldosivi

16.30 Platense – Central Córdoba

19.00 Racing – Arsenal

7:00 p.m. Atletico Tucuman – Sarmiento

21.30 Argentines – Boca

Wednesday, July 20

14.00 San Lorenzo – Union

16.30 Board of Trustees – Tiger

19.00 Defense and Justice – Independent

21.30 Students – Central Barracks

21.30 Lanus – Velez

Thursday July 21

16.30 Rosario Central – Newell’s

19.00 Workshops – Banfield

19.00 Hurricane – Godoy Cruz

21.30 River – Gymnastics

date 10

Saturday July 23

15.30 Sarmiento – Colon

18.00 Independent – ​​Atlético Tucumán

20.30 Central Cordoba – Racing

Sunday July 24

13.00 Tiger – Platense

15.30 Aldosivi – River

18.00 Gymnastics – Lanus

20.30 Boca – Students

Monday July 25

15.00 San Lorenzo – Workshops

19.00 Newell’s – Defense and Justice

19.00 Banfield – Argentines

21.30 Union – Godoy Cruz

21.30 Velez – Hurricane

Tuesday, July 26

20.00 Central Barracks – Board of Trustees

8:00 p.m. Arsenal – Rosario Central